Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojewódzkie obchody XI Dnia Związkowca ZNP

Data publikacji: 2013-10-22, Data modyfikacji: 2013-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Po raz jedenasty nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni województwa śląskiego - członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego - spotkali się, aby w kolejnym mieście regionu, w Zawierciu, podziękować i uhonorować tych, którzy swoim zaangażowaniem, oddaniem i poświęceniem działali na rzecz polskiej szkoły i rozwoju edukacji, a także na rzecz ZNP.

Goście podczas uroczystości obejrzeli wystawę prac zawierciańskich pedagogów „Nauczyciel to Twórca”. Oficjalne spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu. Zebranych powitała Dorota Pytlik – Prezes Oddziału ZNP Zawiercie, pełniąca funkcję gospodarza spotkania. Wśród przybyłych na uroczystości gości byli: Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz, Śląski Kurator Oświaty, Stanisław Faber, Prezydent Zawiercia, Ryszard Mach, który uroczystość objął Honorowym Patronatem, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i powiatowych.

Witająca przybyłych gości, prezes zawierciańskiego ZNP stwierdziła, że zebrani to wielka wspólnota ludzi oświaty województwa śląskiego, którzy realizują swoje powołanie służąc młodzieży, a także kolegom i koleżankom – pracownikom oświaty. Ciepłymi słowami powitał zebranych prezydent Ryszard Mach, podkreślając troskę władz samorządowych o prawidłowe funkcjonowanie szkół i wszechstronny rozwój młodego człowieka, uznając to za najważniejszą inwestycję na przyszłość. - W akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej, kanclerz Jan Zamojski zapisał doskonale nam wszystkim znane zdanie: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. To zdanie jest wspólnym mianownikiem, w którym powinny spotkać się Związki, Rząd i Samorządy. Jestem przekonany, że lwia część samorządów – a na pewno nasz – zawsze był i jest otwarty na dialog. Myślę, że nasza współpraca z zawierciańskim oddziałem ZNP układa się doskonale, co wynika przede wszystkim z troski o przyszłe losy naszych uczniów – powiedział prezydent.

Samorządowiec w swoim wystąpieniu podkreślił także specyfikę pracy nauczycieli. - Doskonale jako samorząd rozumiemy, że to Państwo pomagacie tym młodym ludziom przezwyciężać trudności, motywujecie ich, zachęcacie do wytrwałości, systematyczności, budzicie wiarę w posiadane siły i talent, a w trudnych życiowych sprawach doradzacie jak najlepsi przyjaciele. To stanowi Państwa pasję, ale to także państwa zawód – zauważył prezydent.

Podczas uroczystości zasłużonych pracowników oświaty uhonorowano odznaczeniami państwowymi: złotymi, srebrnymi i brązowymi krzyżami zasługi, medalami Komisji Edukacji Narodowej (najwyższe odznaczenie w dziedzinie oświaty) i odznaczeniami związkowymi. Wśród odznaczonych medalem Komisji Edukacji Narodowej jest Halina Baran – nauczyciel w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu.

- Dla wielu gości przyjazd do Zawiercia to możliwość pobytu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, stąd zaprosiliśmy chętnych do odwiedzenia Zamku w Ogrodzieńcu. Coroczne spotkania związkowców - członków Związku Nauczycielstwa Polskiego - to święto ludzi zatroskanych o losy polskiej oświaty, działających na rzecz nauczycieli i pracowników niepedagogicznych – mówiła o XI Dniu Związkowca Dorota Pytlik. Po raz jedenasty nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni województwa śląskiego - członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego - spotkali się, aby w kolejnym mieście regionu, w Zawierciu, podziękować i uhonorować tych, którzy swoim zaangażowaniem, oddaniem i poświęceniem działali na rzecz polskiej szkoły i rozwoju edukacji, a także na rzecz ZNP.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola