Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tydzień Pracowni Orange – święto lokalnych społeczności

Data publikacji: 2016-10-05, Data modyfikacji: 2016-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Tydzień Pracowni Orange – święto lokalnych społeczności

Już od 3 do 8 października kilkadziesiąt Pracowni Orange w całej Polsce weźmie udział w Tygodniu Pracowni Orange. Wszystko po to, by pokazać światu efekty codziennej pracy społeczności skupionych wokół tych multimedialnych świetlic. Zwieńczeniem tygodnia będzie międzypokoleniowa potańcówka dla wszystkich mieszkańców.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice stworzone przez lokalne społeczności dzięki Fundacji Orange. To miejsca z otwartym dostępem do technologii i wiedzy, lokalne centra aktywności i kreatywności. Fundacja Orange nie tylko zapewnia Pracowniom wyposażenie, lecz także organizuje szkolenia, warsztaty, webinaria i animuje grywalizację, zachęcając do podejmowania kolejnych działań.

– Osobom mieszkającym w dużych miastach czasem trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ludzie mogą nie mieć np. dostępu do komputerów czy internetu. Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu w projekt Pracownie Orange mogę przyczynić się do szerzenia technologii wśród osób z mniejszych miejscowości. Już na początku października spotkam się ze społecznością, która od kilku lat wykonuje tę wspaniałą pracę – mówi Anna Guzik, ambasadorka programu Pracownie Orange.

Celem inicjatywy Fundacji Orange jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni do wspólnych działań. Do tej pory w Polsce powstało już 77 Pracowni. Co więcej, to jeszcze nie koniec. Już w przyszłym roku można się spodziewać kolejnej edycji programu.

– Zakładając Pracownie Orange chcieliśmy, aby były to miejsca tworzone dla ludzi i przez ludzi. Nie zawiedliśmy się. Bardzo nas cieszy ogromne zaangażowanie mieszkańców w życie Pracowni – to właśnie ono sprawia, że wciąż chcemy robić więcej. Niebawem zorganizujemy kolejny nabór – mówi Małgorzata Kowalewska, koordynatorka programu.

Każda Pracownia na początku swojej działalności została wyposażona w komputery, konsolę do gier, telewizor LCD i meble, Fundacja Orange zapewnia też bezpłatny internet. Profil działalności świetlic jest różny i zależy przede wszystkim od osób zaangażowanych w jej życie.

– W naszej Pracowni realizujemy liczne działania społeczne zaplanowane przez Grupę Inicjatywną Stowarzyszenie Twórczych Umysłów. Wszelkie aktywności skierowane do różnych grup wiekowych podzieliliśmy według zainteresowań i potrzeb pokoleń. Odbywają się u nas szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych, spotkana poświęcone tematyce kulturalnej m.in. projekcja filmów, wernisaże, zajęcia plastyczne, zajęcia profilaktyczne z zakresu prawidłowego poruszania się w cyberświecie/internecie. Nie zapominamy jednak o dobrej zabawie! Dla młodszych uczestników wprowadziliśmy strefę „For Fun”, gdzie znaleźć można liczne gry i zabawy dla dzieci. Dbamy także o rodziców – tych przyszłych i obecnych – oferując im warsztaty i coachingi. Ponadto, w pracowni można uzyskać wsparcie z zakresu e-poradnictwa socjalnego i wypełniania dokumentów przez internet – relacjonuje Bartosz Drdzeń, Lider Pracowni Orange w Czeladzi, woj. śląskie.

Tydzień Pracowni Orange jest najlepszą okazją, by bliżej poznać ich działalność. Odwiedźcie świetlicę w Waszej okolicy, zobaczcie, czym się zajmuje. W województwie śląskim uruchomiliśmy już 4 Pracownie.

Orange
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola