Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W pozarządowym gronie

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

W czwartek, 30 stycznia prezydent miasta Ryszard Mach spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które otrzymały w ubiegłym roku dotacje z budżetu Gminy Zawiercie. Spotkanie było okazją do podsumowania ubiegłorocznej działalności, jak i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Podejmowane działania przez OPP obejmują szeroki zakres ważnych społecznie zadań odpowiadający katalogowi zadań publicznych realizowanych na rzecz mieszkańców miasta. - Zakończył się kolejny rok współpracy zawierciańskiego samorządu z organizacjami pozarządowymi. Dziękuję stowarzyszeniom, fundacjom, klubom sportowym za wszystkie działania podejmowane na rzecz mieszkańców. Dzisiaj, trudno wyobrazić sobie Zawiercie bez organizacji pozarządowych - ich zasługi dla mieszkańców i miasta są bezcenne. To wrażliwość zaangażowanych osób, ich otwartość, chęć działania, a także umiejętność motywowania członków i wolontariuszy składają się na ich sukces. To Państwo stanowią o sile miasta, a zaangażowanie mieszkańców w życie społeczne jest najlepszą gwarancją dalszego rozwoju Małej Ojczyzny. Serdecznie dziękuję za owocną pracę oraz za czas i energię włożone w realizację wyznaczonych celów i cieszę się, że tak bardzo angażujecie się w działania prospołeczne – czytamy w liście prezydenta miasta skierowanym do organizacji pozarządowych.

W 2013 r. finansowe formy współpracy polegały na dofinansowaniu realizacji zadań wyłonionych w otwartych konkursach ofert oraz w drodze pozakonkursowej w ramach tzw. małych grantów. Gmina Zawiercie ogłosiła otwarte konkursy ofert na realizację zadań w następujących obszarach: kultury i dziedzictwa narodowego, turystyki, krajoznawstwa, wypoczynku dzieci i młodzieży, edukacji, opiece wychowawczej, aktywizacji społeczności lokalnej, ochronie środowiska i ochronie zwierząt, rozwoju sportu. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych ustalona została w uchwale budżetowej i wynosiła ogółem 466.000,00 zł, w tym ok. 20% tej kwoty przeznaczono na małe granty. W czwartek, 30 stycznia prezydent miasta Ryszard Mach spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które otrzymały w ubiegłym roku dotacje z budżetu Gminy Zawiercie. Spotkanie było okazją do podsumowania ubiegłorocznej działalności, jak i podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola