Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie konkursów ekologicznych

Data publikacji: 2013-12-04, Data modyfikacji: 2013-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego 4 grudnia podsumowano konkursy ekologiczne w dziedzinie zbierania zużytych (suchych) baterii oraz makulatury za 2013 rok.

W konkursie zbierania zużytych baterii wśród przedszkoli zwyciężyła „dwójka”. W kategorii podstawówek najlepsza była „jedenastka”, natomiast wśród gimnazjów Zespół Szkół w Kromołowie (Gimnazjum nr 6).

W nagrodę do przedszkola powędrował radiomagnetofon, chusty animacyjne. Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała książki oraz mikroskopy z zestawem preparatów. Gimnazjaliści w nagrodę otrzymali radiomagnetofony oraz książki.

W konkursie zbierania makulatury zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazały się: Przedszkole Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 11. W kategorii gimnazjów nagrody nie zostały przyznane, ponieważ żadna placówka nie zgłosiła udziału w ekologicznej zbiórce.

W nagrodę Przedszkole nr 1 otrzymało teatrzyk kukiełkowy, chusty animacyjne oraz książki. „Jedenastka” zabrała do swojej szkoła wizualizer, zestaw ekobadacza oraz nagrody książkowe.

Podczas posumowania konkursów ekologicznych prezydent Ryszard Mach przekazał również podziękowania dla nauczycieli koordynujących w poszczególnych placówka proekologiczne akacje. Podziękowania trafiły również do fundatorów nagród: Spółdzielni Pracy ARGO-FILM z Tarnowa oraz do Zakładu Gospodarki Komunalnej.

W 2013 roku w sumie udało się zebrać 14 120 kg makulatury oraz 1635 kg zużytych suchych baterii.

- W 2014 roku będziemy kontynuować ideę konkursów ekologicznych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkie zawierciańskie szkoły do współpracy z Referatem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim. W przyszłym roku planuje również ogłoszenie konkursu „Mój najpiękniejszy ogród”, w którym placówki oświatowe będą mogły ubiegać się o nagrody za prowadzone ogródki szkolne – informuje Anna Danielewska – Trzepla, kierownik Referatu Ochrony Środowiska. W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego 4 grudnia podsumowano konkursy ekologiczne w dziedzinie zbierania zużytych (suchych) baterii oraz makulatury za 2013 rok.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola