Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia sportowe

Data publikacji: 2013-08-29, Data modyfikacji: 2013-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent miasta Ryszard Mach wręczył młodym zawodniczkom i zawodnikom nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Nagrody otrzymali zawodnicy: Jakub Szycowski, akrobatyka sportowa (skoki na ścieżce). W sezonie 2012/2013 osiągnął wysokie wyniki sportowe na szczeblu ogólnopolskim, do których należą: I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej (skoki na ścieżce), I miejsce – Ogólnopolskie Zawody „Młode Talenty”, II miejsce – Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia.

Marcelina Kępczyńska, siatkówka. Trenuje od 4 lat, kapitan drużyny. Zawodniczkę charakteryzuje pracowitość, sumienność, wzorowe zaangażowanie. Jest koleżeńska, potrafi pracować w zespole, na boisku mobilizuje koleżanki do gry. W lipcu 2012 r. w finale ogólnopolskim „Kinder + Sport” zajęła IX miejsce w kategorii „Trójek”, w roku 2013 po testach kwalifikacyjnych powołana do kadry Śląska. Uczestniczyła w wielu turniejach o zasięgu ogólnopolskim.

Julia Żyła, piłka siatkowa. Trenuje już 3 lata w klubie, zawodniczka o bardzo dobrych warunkach siatkarskich, powołana do kadry Śląska, wraz z koleżankami z drużyny zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki „Kinder + Sport” kategoria „Czwórki”. Cechuje ją bardzo duże zaangażowanie, pracowitość i sumienność.

Julia Czernicka, piłka siatkowa. Trenuje 4 lata. Zawodniczka zrównoważona, cierpliwa, wprowadzająca spokój na boisku, wszechstronna – potrafi zagrać na każdej pozycji, bardzo wartościowa. Wraz z zespołem zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki „Kinder + Sport” kategoria „Czwórki”, wywalczyła awans do Finału Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” w 2012 r. - z powodu kontuzji nie uczestniczyła w rozgrywkach.

Aleksandra Mularczyk, piłka siatkowa. Trenuje 4 lata, zawodniczka żywiołowa, spontaniczna i waleczna. Brała udział w Finale Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” w Mini siatkówce w kategorii „Trójki” i wraz z koleżankami zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki kat. „Czwórki”.

Wiktoria Jarzyńska, piłka siatkowa. Trenuje 3 lata, zawodniczka zrównoważona, pracowita, ambitna. Wraz z koleżankami zajęła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki kat. „Czwórki” w Tychach.

Klaudia Szwaja, piłka siatkowa. Trenuje 2 lata, zawodniczka waleczna, ambitna, potrafiąca współpracować w zespole – kapitan drużyny, cechuje ją pracowitość i sumienność. Zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie.
Klaudia Toborowicz, piłka siatkowa. Trenuje od 2 lat, zaangażowana, sumienna, chętna do pracy. Wraz z koleżankami zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie.

Julia Tarczewska, piłka siatkowa. Trenuje 3 lata. Zawodniczka waleczna, umiejąca współpracować w zespole, cechuje ją bardzo duże zaangażowanie, pracowitość i sumienność. Zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie

Michał Paszkiewicz, tenis stołowy. Był podstawowym zawodnikiem III ligi seniorów i wywalczył w sezonie sportowym 2012/2013 X miejsce. W Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżowców wywalczył dwa medale (srebrny w grze mieszanej i brązowy w deblu).

Łukasz Szata, Łukasz Gołda, Marcin Piotrowski, tenis stołowy. Są podstawowymi zawodnikami grającymi w II lidze seniorów. W sezonie sportowym 2012/2013 wywalczyli wraz z drużyną I miejsce w rozgrywkach II ligi.

Krystian Nowak, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonały zawodnik posiadający doskonałe warunki fizyczne, grający na kluczowej pozycji – prawe rozegranie.

Mariusz Stajno, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. W tak młodym wieku stał się bardzo wartościowym zawodnikiem I ligowej drużyny przechodząc wcześniej wszystkie szczeble rozgrywkowe.

Emil Słodowy, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Podstawowy I ligowy zawodnik grający na pozycji prawoskrzydłowego. Bardzo zdyscyplinowany zawodnik, który grał przez cały czas w KS VIRET CMC ZAWIERCIE we wszystkich kategoriach wiekowych.

Sergiusz Zagała, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonale rozwijający się zawodnik. Reprezentant kraju w kategorii Juniorów i Młodzików. W klubie kluczowy zawodnik grający w I ligowej drużynie na odpowiedzialnej pozycji prawoskrzydłowego. Damian Kapral, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonale rozwijający się zawodnik, obecnie podstawowy gracz I ligowej drużyny. Mimo młodego wieku obiekt marzeń wielu ligowych drużyn.

Igor Zagała, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Uczestnik gier we wszystkich kategoriach wiekowych. Podstawowy zawodnik I ligi piłki ręcznej. Obecnie wspaniale łączy grę z pracą trenerską. Pracując z młodzieżą KS VIRET CMC zdobył Wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski.

Marcin Komalski, piłka ręczna. Podstawowy zawodnik I ligowej drużyny piłki ręcznej (Kapitan). Jego gra od razu rzutuje na wyniki jego drużyny. W KS VIRET CMC rozegrał mecze jako wychowanek we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mateusz Bugaj, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Zaliczając wszystkie grupy wiekowe obecnie jest podstawowym zawodnikiem I ligowej drużyny piłki ręcznej, z którym klub wiąże bardzo duże nadzieje.

Artur Kot, piłka ręczna. Mimo młodego wieku jest podstawowym zawodnikiem (bramkarz) I ligowej drużyny seniorów w piłce ręcznej. Rozwojowy zawodnik. Zarząd klubu wiąże z nim poważne nadzieje na przyszłość

Wyróżniony został również trener Wacław Gębarski, piłka siatkowa. Od 4 lat pracuje z grupą dziewcząt w wieku 8 – 13 lat. Sumienny, zaangażowany, bardzo dobry organizator. Pod jego kierunkiem młodzież z Klubu MKS „DWÓJKA ZAWIERCIE” osiągnęła znaczące sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych – IX miejsce w Finale Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” kat. „Trójki”. Jego zawodniczki: Marcelina Kępczyńska i Julia Żyła powołane zostały w 2013 r. do kadry śląska. Uczestniczył w szeregu turniejach o zasięgu ogólnopolskim zdobywając z drużynami wysokie lokaty. Jego zawodniczki osiągają wysoki poziom wyszkolenia.

Nagrody rzeczowe od prezydenta otrzymali: Jan Witkowski, prezes KS Viret CMC Zawiercie, Tadeusz Piotrowski, Mariusz Szczygieł, Tomasz Tarczewski, Ryszard Jarząbek, Bartłomiej Koperek, Dariusz Bednarz - za wspierania zawierciańskiego sportu. Prezydent miasta Ryszard Mach wręczył młodym zawodniczkom i zawodnikom nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola