Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkania w nowych blokach

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Pod koniec listopada ubiegłego roku zakończyła się budowa nowych bloków komunalnych przy ulicy Dożynkowej w Zawierciu – Kromołowie. 30 stycznia czterdzieści cztery rodziny otrzymały w gmachu Urzędu Miejskiego skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu.

Budowa trzech budynków kosztowała 5.606.080,71 zł z czego maisto pozyskało 30 procentową dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wykonawcą inwestycji było Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „DOMKAT”.

W ramach inwestycji wybudowano trzy bloki, w których w sumie zamieszka czterdzieści pięć rodzin. W każdym z trzech bliźniaczych budynków przewidziano piętnaście lokali o różnej powierzchni. Tak zwanych „M 2”, czyli pokój plus kuchnia, są trzy mieszkania. Nieco większych, bo dwupokojowych będzie dwanaście. Oczywiście w każdym lokalu znajduje się łazienka. W nowych blokach najmniejsze mieszkanie ma powierzchnie przekraczającą nieco 29 metrów kwadratowych. Największe lokale mierzą 44,5 m. kw.


Lokatorzy odebrali skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu

Do budynków doprowadzone zostały wszystkie media, wybudowano wewnętrzne drogi oraz parking. Dla młodszych lokatorów wybudowano także plac zabaw.

Skierowanie do zawarcia najmu mieszkań lokatorzy otrzymali od prezydenta Ryszarda Macha oraz zastępcy prezydenta do spraw społecznych Marka Kozieła. Rodziny do nowych mieszkań będą mogły wprowadzać się już od tego tygodnia.


W trzech nowych blokach zamieszka czterdzieści pięć rodzin

W blokach trzy lokale przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. – Dysponujemy jeszcze jednym wolnym lokalem przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, które przydzielimy, gdy wpłynie do nas podanie od mieszkańca spełniającego określone wymogi – mówił podczas spotkania w Urzędzie Miejskim prezydent Ryszard Mach.

Pod koniec 2013 roku zakończyła się także budowa 50 mieszkań socjalnych. Obecnie trwają czynności odbiorowe prowadzone przez Wydział Infrastruktury Urzędu Miejskiego oraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Po ich zakończeniu miasto wystąpi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na ich użytkowanie. Wykonawcą mieszkań socjalnych było zawierciańskie przedsiębiorstwo „BUDOMIX”, a inwestycja warta jest ponad 4.5 mln zł.


Mieszkania socjalne

Osiedle mieszkań socjalnych w sumie tworzy 12 budynków:

- 1 budynek mieszkalny składający się z 5 lokali socjalnych typu M2 - każdy lokal dla dwóch osób oraz dwóch pomieszczeń technicznych,

- 4 budynki mieszkalne składające się z 4 lokali socjalnych typu M3 - każdy lokal dla trzech osób oraz dwóch pomieszczeń technicznych,

- 1 budynek mieszkalny składający się z 4 lokali socjalnych typu M3, w tym jeden lokal przeznaczony dla osoby niepełnosprawnej (każdy lokal dla trzech osób) i dwóch pomieszczeń technicznych,

- 2 budynki mieszkalne składające się z 4 lokali socjalnych typu M4 (każdy lokal dla czterech osób) i dwóch pomieszczeń technicznych.

2 budynki mieszkalne składające się z 4 lokali socjalnych typu M4 (każdy lokal dla czterech osób) i dwóch pomieszczeń technicznych.

- 1 budynek mieszkalny składający się z 4 lokali socjalnych typu M4 w tym dwa lokale przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (każdy lokal dla czterech osób) i dwóch pomieszczeń technicznych,

- 1 budynek mieszkalny składający się z 5 lokali socjalnych typu M5 (każdy lokal dla pięciu osób) i dwóch pomieszczeń technicznych. Pod koniec listopada ubiegłego roku zakończyła się budowa nowych bloków komunalnych przy ulicy Dożynkowej w Zawierciu – Kromołowie. 30 stycznia czterdzieści cztery rodziny otrzymały w gmachu Urzędu Miejskiego skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu. Lokatorzy odebrali skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu
Lokatorzy odebrali skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu
Lokatorzy odebrali skierowania do zawarcia umowy najmu lokalu
W trzech nowych blokach zamieszka czterdzieści pięć rodzin
W trzech nowych blokach zamieszka czterdzieści pięć rodzin
W trzech nowych blokach zamieszka czterdzieści pięć rodzin
Mieszkania socjalne
Mieszkania socjalne
Mieszkania socjalne

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola