Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gimnazjalny projekt ;Historia i Współczesność

Data publikacji: 2013-11-28, Data modyfikacji: 2013-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 

W listopadzie, w „Szymańskim” zakończyła się piąta już edycja projektu noszącego tytuł „Historia i Współczesność”. Projekt adresowany jest do gimnazjalistów oraz uczniów klas szóstych zawierciańskich szkół podstawowych.

Główny jego cel to popularyzacja wiedzy historycznej dotyczącej wieku XX i współczesności. Biorąc w nim udział, młodzi ludzie poznają fakty z przeszłości swojego rodzinnego miasta oraz historię budynku, w którym dziś mieści się gimnazjum. Uczą się w ten sposób szacunku dla swojej małej ojczyzny. Dodatkowo dowiadują się, co w tym samym czasie działo się w Polsce i na świecie.

Tegoroczna edycja projektu miała formę konkursu. Wzięli w nim udział szóstoklasiści z SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9 oraz SP z Rudnik.

Impreza rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której przedstawiono pokrótce założenia projektu. Następnie uczniowie zostali podzieleni na 7 grup. Otrzymali przybory do notowania i tak przygotowani pod opieką nauczycieli udali się do specjalnie przygotowanych sal lekcyjnych na nietypową lekcję historii. By uczniom było łatwiej zrozumieć i zapamiętać tyle faktów, wszystkie informacje zostały podzielone na 4 etapy: okres przedwojenny, lata 50. i 60, lata 70. I 80 oraz współczesność.

Zacięta rywalizacja doprowadziła do sytuacji, w której jury musiało zarządzić dogrywkę. Ostatecznie zwyciężyła SP nr 7, drugie miejsce zajęła SP nr 4, a trzecie SP nr 9. Zwycięzcy konkursu oraz zdobywcy 2. i 3. miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszystkich uczestników obdarowano słodkimi niespodziankami. Ponadto otrzymali oni pamiątkowe certyfikaty udziału w V edycji projektu. Nagrody i niespodzianki zostały ufundowane przez dyrekcję gimnazjum.
Dyrektor „Szymańskiego”, p. Grzegorz Florczyk pogratulował zwycięzcom i podziękował uczniom i nauczycielom za udział w kolejnej edycji projektu „Historia i Współczesność”. W listopadzie, w „Szymańskim” zakończyła się piąta już edycja projektu noszącego tytuł „Historia i Współczesność”. Projekt adresowany jest do gimnazjalistów oraz uczniów klas szóstych zawierciańskich szkół podstawowych.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola