Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wymiana z Cypryjską szkołą

Data publikacji: 2013-10-10, Data modyfikacji: 2013-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 

„The world of myth and mystery” to dwustronny projekt realizowany w ramach programu Comenius przez Zespół Szkół Gimnazjum Nr 6 SP Nr 13 w Zawierciu we współpracy ze szkołą partnerską z Cypru. Dotyczy parapsychologii i zjawisk paranormalnych, a także mitów i legend. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Justyna Kukułka.

Realizacja zadań przewidzianych w projekcie wymaga od uczniów wykazania się twórczym podejściem do podejmowanych zagadnień. Poznawanie terminów i historii paranormalnych, odkrywanie wielu tajemniczych legend i mitów, nie tylko pozwala im zdobyć nowe informacje, ale wpływa także na ich rozwój duchowy. Poruszanie tematów matafizycznych, filozoficznych wymaga analizy zjawisk z otaczającego świata oraz skłania uczniów do wyszukiwania informacji oraz ciekawostek w różnych źródłach pisanych i przekazach ustnych. Projekt pobudza uczniów do poszukiwania kolejnych zjawisk w ich sąsiedztwie, a fascynacja tajemnicami wpływa na wzbudzenie ich zainteresowania literaturą, sztuką, filmem, przyrodą, religią, filozofią czy też technologią.

W dniach od 27 września do 7 października 12-osobowa grupa młodzieży Gimnazjum Nr 6 pod opieką 3 nauczycieli uczestniczyła w wymianie na Cyprze. Podczas wymiany uczniowie zostali podzieleni na międzynarodowe (polsko-cypryjskie) grupy. Współpracując w tych grupach stworzyli trójjęzyczny mini-słownik terminów parapsychologicznych. Podczas „Wieczoru Filmowego” zaprezentowali swe ulubione filmy o tematyce fantastycznej za pomocą prezentacji multimedialnych, Prezi, filmów, cyfrowych plakatów oraz quizów. Zorganizowano wystawę prac pt. „Fantastyka w filmie”. Podczas warsztatów tanecznych powstał „Taniec duchów”. Uczniowie zaprojektowali specjalnego bohatera o imieniu PolCyprus i stworzyli pierwszą część komiksu przedstawiającego jego przygody na Cyprze. Prowadzili dzienniki projektu, zapisując w nich swe wrażenia z wymiany. Polska grupa miała możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc i zabytków, m.in. Grobowce Królów, starożytne mozajki w Pafos, Skałę Afrodyty, Ayia Napa, Nicozję, Larnakę, klasztor w Kykkos i Góry Troodos. Niesamowite widoki, niezwykłe przeżycia i wspaniali ludzie na długo pozostaną w pamięci uczestników wymiany. „The world of myth and mystery” to dwustronny projekt realizowany w ramach programu Comenius przez Zespół Szkół Gimnazjum Nr 6 SP Nr 13 w Zawierciu we współpracy ze szkołą partnerską z Cypru. Dotyczy parapsychologii i zjawisk paranormalnych, a także mitów i legend. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego – Justyna Kukułka.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola