Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wrześniowa sesja Rady Miejskiej

Data publikacji: 2012-10-02, Data modyfikacji: 2012-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Wrześniowa sesja Rady Miejskiej

26 września Rada Miejska w Zawierciu przyjęła informację prezydenta Ryszarda Macha o wykonaniu budżetu oraz planów finansowych instytucji kultury za I półrocze tego roku. 

Dochody miasta w sprawozdawczym okresie zrealizowane zostały w 46,1%, w tym dochody własne w 51,8%, natomiast wydatki wykonano na poziomie 44,5% (bieżące 50,1%, majątkowe 25,7%). Ukształtowanie się wykonania dochodów i wydatków budżetowych na takim poziomie spowodowało, że na koniec czerwca 2012 roku wynik finansowy budżetu jest ujemny i wynosi 751.532,95 zł.

- Zarówno wykonanie dochodów jak i wydatków ocenia się pozytywnie. Na osiągnięcie planowanych wskaźników wpływa sprawowanie konsekwentnego, bieżącego monitorowania całokształtu zadań realizowanych przez Gminę. Efektem tego jest pomyślne osiąganie większości wyznaczonych celów tak pod względem finansowym, jak i rzeczowym. Analizując całość zadań budżetowych za okres I półrocza zasadnym jest stwierdzenie, że zaawansowanie realizacji budżetu miasta na rok 2012 jest prawidłowe – podsumował przygotowaną informację prezydent, a Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pozytywną opinię o przedłożonej informacji. 

Na wrześniowym posiedzeniu radni przyjęli także sprawozdanie prezydenta za ubiegły miesiąc oraz raport z realizacji programu ochrony środowiska za lata 2010 – 2011. Zatwierdzili również plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodnych i kanalizacyjnych eksploatowanych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Rada podjęła również uchwałę zatwierdzającą do realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej projektu konkursowego „Lepsza droga do przyszłości – działania na rzecz zawierciańskich Romów”. 

Tradycyjnie podczas posiedzenia Rada znowelizowała wieloletnią prognozę finansową miasta na lata 2012 – 2027 oraz tegoroczny budżet. Między innymi zwiększono plan wydatków o ponad 23 tys. zł na zakup sprzętu dla zawierciańskich jednostek OSP, które pozyskały część środków na to zadanie z Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych. Dotację w wysokości 154 tys. zł przekazano Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, która prowadzi szkołę podstawową oraz oddział przedszkolny w Zawierciu-Bzowie. O ponad 860 tys. zł zwiększono plan wydatków w związku z dalszą realizacją unijnego projektu „Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie”. Blisko 17 tys. zł przeznaczono na wyprawki szkolne dla mniej zamożnych uczniów. 

W punkcie dotyczącym zapytań i interpelacji wystąpiło czterech radnych. Wśród poruszanych tematów znalazły się kwestie związane min. in. z drogową infrastrukturą – także tą, za którą odpowiada powiat oraz sprawy urzędowe i społeczne. Odpowiedzi na interpelacje udzielał prezydent Ryszard Mach, jego zastępcy Wojciech Mikuła i Marek Kozieł oraz szefowie wydziałów oraz jednostek podległych magistratowi. Część odpowiedzi przygotowana zostanie także na piśmie.

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu odbędzie się 24 października 2012 roku w Urzędzie Miejskim o godzinie 10:00. Jak poinformował przewodniczący Rady Edmund Kłósek, październikowa sesja zostanie zwołana tydzień wcześniej ze względu na przypadającą w listopadzie uroczystość Wszystkich Świętych.

, Źródło artykułu: http://www.um.zawiercie.eu/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola