Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga! Zgłoś Azbest

Data publikacji: 2012-06-20, Data modyfikacji: 2012-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Uwaga! Zgłoś Azbest

Inwentaryzacja prowadzona będzie w związku z uzyskaniem przez gminę dotacji z Ministerstwa Gospodarki na opracowanie programu usuwania wyrobów zawierających to niebezpieczne dla życia i zdrowia tworzywo. Informacje konieczne do inwentaryzacji: miejsce występowania wyrobów zawierających azbest (adres, numer działki ewidencyjnej); nazwa wyrobu zawierającego azbest (np. płyty azbestowo-cementowe, faliste lub płaskie, ilość wyrobów na terenie nieruchomości w m2 lub tonach) oraz ocena stanu wyrobu.

Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielanie koniecznych informacji pracownikom Zakładu Analiz Środowiskowych Eko-precyzja podczas wykonywanych prac (np. wskazanie budynków z pokryciem lub elewacją azbestową, podanie ukrytych form azbestu). Jednocześnie apelujemy do Państwa, o zgłaszanie na swoich nieruchomościach azbestu w formie widocznej lub ukrytej do: Urzędu Miejskiego w Zawierciu, Referat Ochrony Środowiska, ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie. Osoba do kontaktu: Małgorzata Mizera tel. 32 67 222 15, e-mail: ochronasrodowiska@zawiercie.eu. Azbest zgłosić można wypełniając ten FORMULARZ.

Rzetelność przekazanych przez Państwa danych będzie skutkować możliwością uzyskania środków zewnętrznych na zadania związane z usuwaniem azbestu. Podmioty, które nie będą ujęte w spisie, mogą zostać pozbawione szansy na uzyskanie dofinansowania do usunięcia i utylizacji materiałów azbestowych.

Zwracamy uwagę, że zgodnie z przepisami Prawa Ochrony Środowiska, osoby fizyczne mają obowiązek przedkładania prezydentowi miasta informacji o wyrobach zawierających azbest.

, Źródło artykułu: http://www.um.zawiercie.eu/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola