Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga podoficerowie (chorążowie)!

Data publikacji: 2014-01-24, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Będzinie informuje, że z dniem 01.01.2014 r. ostatecznie zniesione zostały następujące stopnie wojskowe: starszy plutonowy, sierżant sztabowy, starszy sierżant sztabowy, młodszy chorąży sztabowy i chorąży sztabowy.

Osoby posiadające wymienione stopnie podlegają mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe wg następujących zasad:

1) starszy plutonowy – na stopień sierżanta;

2) sierżant sztabowy i starszy sierżant sztabowy – na stopień młodszego chorążego;

3) młodszy chorąży sztabowy i chorąży sztabowy – na stopień starszego chorążego sztabowego.

Mianowanie nastąpi decyzją Dyrektora Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej na wniosek wojskowego komendanta uzupełnień właściwego ze względu na miejsce zameldowania danej osoby.

Podstawa: art. 12 ustawy z dnia 11 października 2013 r. o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1355).

Ze względów technicznych i proceduralnych w zakresie prowadzenia ewidencji wojskowej, brak jest możliwości ustalenia wszystkich osób podlegających mianowaniu. W związku z tym, osoby te, zamieszkałe na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie, tj. na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, pow. będzińskiego oraz pow. zawierciańskiego, proszone są o pilny kontakt telefoniczny z WKU.

Numery telefonów kontaktowych:

- 32 4611618 – dla żołnierzy rezerwy,
- 32 4611616 – dla osób niepodlegających obowiązkowi służby wojskowej ze względu na wiek lub stan zdrowia,
- 32 4611608 – centrala.

 

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Będzinie informuje, że z dniem 01.01.2014 r. ostatecznie zniesione zostały następujące stopnie wojskowe: starszy plutonowy, sierżant sztabowy, starszy sierżant sztabowy, młodszy chorąży sztabowy i chorąży sztabowy.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola