Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Tolerancja" spotkanie kultur

Data publikacji: 2013-07-25, Data modyfikacji: 2013-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent miasta spotkał się z uczestnikami projektu pn. „Tolerancja – spotkanie kultur”, w którym bierze udział młodzież z Turcji, Włoch i Polski.

Jednym z miast, które odwiedzili młodzi europejczycy było Zawiercie.
Polska jest pierwszym krajem, gdzie spotkali się uczestnicy projektu realizowanego w ramach Programu „Młodzież w działaniu”. We wrześniu młodzi ludzie, którzy reprezentują turecki Uniwersytet z Hakkari, Europejskie Stowarzyszenie Młodych Regionalistów z Katowic i Centrum Współpracy Europejskiej „Młodzi Europejczycy” z Zawiercia oraz włoski Regionalny Rezerwat „Góra Genzana” odwiedzą Turcję, a w październiku – Włochy.

Podczas spotkania z prezydentem miasta młodzież przybliżyła założenia projektu, który mówi o tolerancji i poszanowaniu ludzi różnych kultur. Natomiast włodarz miasta pytał o nastawienie tureckiej młodzieży do integracji ich kraju z Unią Europejską. Jak podkreśliły dziewczyny – czują się Europejkami i chętnie realizują projekty z młodzieżą z państw należących do Unii Europejskiej.

Jak zapewnił Karol Sokołowski, prezes Centrum Współpracy Europejskiej „Młodzi Europejczycy” - będą realizowane kolejne międzynarodowe projekty. Po spotkaniu prezydent wręczył drobne upominki uczestnikom projektu. Prezydent miasta spotkał się z uczestnikami projektu pn. „Tolerancja – spotkanie kultur”, w którym bierze udział młodzież z Turcji, Włoch i Polski. Jednym z miast, które odwiedzili młodzi europejczycy było Zawiercie.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola