Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szymański liderem zawierciańskich posłów

Data publikacji: 2013-05-24, Data modyfikacji: 2013-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Gimnazjaliści z „Szymańskiego” są niewątpliwie zawierciańskimi liderami kolejnych sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Począwszy od 2005 roku uczestniczą w rekrutacji wraz młodzieżą z całej Polski, realizując różnorodne zadania.

Wszystkie przedsięwzięcia podjęte przez uczniów szkoły zostały za każdym razem bardzo wysoko ocenione i skutkowały przyjęciem przedstawicieli młodzieży Gimnazjum nr 2 w Zawierciu do grona młodych posłów i posłanek.

- Spoglądając na naszą aktywność od samego początku tego projektu, mandaty poselskie w kolejnych latach otrzymali: w 2005 r. Daria Sołtys, w 2006 r. Kamil Gołaszewski, w 2007 r. Paulina Horbatowska, w 2010 r. reprezentowali szkołę: Paulina Zacłona, Marta Kotuła i Paulina Zaporowska, w 2011 r. do stolicy wyjechały Nikola Niepsuj i Patrycja Widawska, w 2012 roku szkołę reprezentowali: Dominik Łazarz i Adrian Kubik. Kolejny sukces przypadł w bieżącym roku, a Gimnazjum „Szymańskiego” na XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży będą tym razem reprezentować uczniowie klasy III „a” Aleksander Wyderka i Kacper Żarski – wymienia dyrektor placówki, Grzegorz Florczyk i dodaje: dwanaście mandatów poselskich od 2005 roku należało do zawierciańkiej młodzieży, a konkretnie do uczniów Gimnazjum nr 2. Gimnazjaliści z „Szymańskiego” są niewątpliwie zawierciańskimi liderami kolejnych sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Począwszy od 2005 roku uczestniczą w rekrutacji wraz młodzieżą z całej Polski, realizując różnorodne zadania.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola