Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Straży Miejskie

Data publikacji: 2013-09-01, Data modyfikacji: 2013-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 

Z okazji ogólnopolskiego święta Straży Miejskiej zorganizowano 30 sierpnia w gmachu Urzędu Miejskiego w Zawierciu uroczystą akademię, podczas której prezydent Zawiercia przyznał funkcjonariuszom wyróżnienia i awanse zawodowe.

Awans na wyższe stanowiska otrzymali: Adam Karolczyk, Maciej Zawisz, Radosław Ściślicki, Anna Szmer oraz Tomasz Leks. Dyplomami uznania prezydent Ryszard Mach wyróżnił Andrzeja Jabłońskiego oraz Krzysztofa Antoniaka. Dyplomy uznania od starosty zawierciańskiego otrzymał Krystian Kacerka oraz Sławomir Zieliński.

Podczas uroczystej narady komendant straży miejskiej Andrzej Koczur przedstawił informację z działań straży miejskiej nad porządkiem i spokojem publicznym w okresie styczeń – czerwiec 2013 roku.

W ciągu minionego półrocza zawierciańscy funkcjonariusze przeprowadzili szereg akcji i działań, czuwali nad bezdomnymi, wypoczywającymi uczniami podczas zimowych ferii, przeprowadzali pogadanki z uczniami szkół i przedszkoli oraz pilnowali porządku i czuwali nad spokojem publicznym. Szczegółowy raport z półrocznej działalności jednostki dostępny jest w załączniku.

- Serdecznie pragnę pogratulować państwu otrzymanych awansów i wyróżnień. Życzę Wam, by Wasza praca była jeszcze bardziej doceniana przez naszych mieszkańców, którzy i tak, z roku na rok, coraz lepiej oceniają Waszą służbę. Życzę Wam, by kolejne półrocze służby było równie dobre, a może jeszcze lepsze od minionych miesięcy – zwrócił się do funkcjonariuszy prezydent Ryszard Mach.

W zawierciańskiej Straży Miejskie zatrudnionych jest 19 pracowników, z czego 10 pełni służbę w wyznaczonych rewirach miasta, 4 strażników pełni funkcję służby dyżurnej oraz przeprowadza obsługę administracyjną jednostki. Dwóch funkcjonariuszy oddelegowanych jest do obsługi samochodów służbowych urzędu. 1 strażnik zajmuje się prewencją i kontaktami społecznymi, także 1 strażnik wyznaczony jest do obsługi technicznej jednostki. Pracą strażników kieruje komendant straży. Z okazji ogólnopolskiego święta Straży Miejskiej zorganizowano 30 sierpnia w gmachu Urzędu Miejskiego w Zawierciu uroczystą akademię, podczas której prezydent Zawiercia przyznał funkcjonariuszom wyróżnienia i awanse zawodowe.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola