Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Białej Laski

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Z udziałem prezydenta Ryszarda Macha oraz wiceprezydenta do spraw społecznych Marka Kozieła obchodzono w Zawierciu Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Organizatorem obchodów był Polski Związek Niewidomych, koło w Zawierciu. - Jesteśmy organizacją samopomocową powołaną przez samych niewidomych, działającą na rzecz niewidomych i zarządzaną przez niewidomych. Prowadzimy bardzo szeroką, wieloaspektową działalność na rzecz ludzi , którzy na skutek utraty widzenia ulegają wykluczeniu społecznemu – charakteryzowała działalność organizacji Grażyna Wójcik.

Polski Związek Niewidomych jest organizacją pomagającą niewidomym i słabowidzącym oraz ich bliskim w adaptacji do nowych warunków życia. PZN udziela porad, oraz zapewnia wsparcie psychologiczne w procesie rehabilitacji, a także integruje środowisko osób mających problemy ze wzrokiem.

W zawierciańskich obchodach Międzynarodowego Dnia Białej Laski uczestniczyli także przedstawiciele powiatowego samorządu oraz opiekująca się członkami związku dr Anna Lichańska – Pawlik. Z udziałem prezydenta Ryszarda Macha oraz wiceprezydenta do spraw społecznych Marka Kozieła obchodzono w Zawierciu Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola