Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Remonty w szkołach i przedszkolach

Data publikacji: 2013-08-02, Data modyfikacji: 2013-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 

Do końca wakacji potrwają remonty w placówkach oświatowo – wychowawczych, których organem prowadzącym jest miasto Zawiercie.

Szacunkowa wartość prowadzonych prac wynosi ponad 600 tysięcy złotych. Rozpoczęte inwestycje dotyczą między innymi malowania klas i korytarzy, wymiany stolarki okiennej, remontów sanitariatów oraz instalowania monitoringu wizyjnego, który poprawi bezpieczeństwo uczniów.

W Gimnazjum im. T. Kościuszki malowane są cztery kondygnacje korytarzy oraz prowadzone są prace konserwacyjne w kotłowni. Ich wartość wynosi ok. 37 tys. zł. W „Szymańskim” prowadzone są prace związane z izolacją fundamentów od strony południowej i północnej budynku. Ich wartość to prawie 28 tys. zł. W Gimnazjum nr 3 za ponad 17 tys. zł wymieniana jest stolarka okienna.

W Szkole Podstawowej nr 4 kontynuowana jest wymiana okien oraz naprawiana jest instalacja odgromowa. Wartość tych przedsięwzięć to ponad 22 tys. zł. W „Piątce” prowadzone są remonty sanitariatów (53.5 tys. zł), malowane są korytarze (30 tys. zł), remontowana jest posadzka w sali lekcyjnej (niemal 8 tys. zł), natomiast za zakup i montaż urządzeń zabawowych zapłacono prawie 39 tys. zł. Przed Szkołą Podstawową nr 6 wykonano parking od strony kuchni (19 tys. zł), wymieniono zawory w węźle CO (6 tys. zł), prowadzony jest remont dachu o wartości ponad 41 tys. zł.

W „siódemce” na Borowym Polu remontu doczekały się schody wejścia głównego (7 tys. zł), a w Szkole Podstawowej nr 8 wykonano monitoring wewnętrzny za 8.5 tys. zł. Monitoring poprawi także bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 (prawie 10 tys. zł), prowadzony jest również remont posadzki w sali lekcyjnej (10 tys. zł). W szkole w Kromołowie zlikwidowano szambo (5 tys. zł), pokryto dach papą (20 tys. zł) oraz naprawiono kocioł CO (5.8 tys. zł).

W Przedszkolu nr 1 wykonano projekt oświetlenia ewakuacyjnego (8 tys. zł). W Przedszkolu nr 2 remontowane są sanitariaty (30 tys. zł), zamontowano także plac zabaw (22 tys. zł). W Przedszkolu nr 3 trwa adaptacja pokoju nauczycielskiego na sale zajęć nauczania indywidualnego (7.4 tys. zł), w „piątce” remontowana jest kuchnia za kwotę 25 tys. zł oraz prowadzone są prace związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym (49 tys. zł). W Przedszkolu nr 6 remontowana jest część parkietów za kwotę ok. 10 tys. zł oraz prowadzony jest częściowy remont instalacji CO (4 tys. zł).

Malowanie klas oraz roboty parkieciarskie w Przedszkolu Nr 7 warte są prawie 40 tys. zł. W Przedszkolu nr 8 wydzielane są klatki pod względem przeciwpożarowym i wykonywane jest oddymianie za kwotę 48 tys. zł. Przed „piętnastką” budowany jest chodnik od strony zachodniej budynku za kwotę 8 tys. zł. W Żłobku wyremontowany zostanie parkiet (8 tys. zł), wyremontowane zostaną schody od kuchni (4 tys. zł), a za zakup i montaż urządzeń zabawowych zapłacono 5 tys. zł. Do końca wakacji potrwają remonty w placówkach oświatowo – wychowawczych, których organem prowadzącym jest miasto Zawiercie. Szacunkowa wartość prowadzonych prac wynosi ponad 600 tysięcy złotych. Rozpoczęte inwestycje dotyczą między innymi malowania klas i korytarzy, wymiany stolarki okiennej, remontów sanitariatów oraz instalowania monitoringu wizyjnego, który poprawi bezpieczeństwo uczniów.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola