Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomagają od 10 lat i zapraszają na jubileusz

Data publikacji: 2013-10-16, Data modyfikacji: 2013-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi 10 – lecie swojej działalności. Z tej okazji odbędzie się uroczysta akademia w środę, 16 października br., o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. Członkinie Stowarzyszenia zapraszają wszystkie osoby zainteresowane do wspólnego świętowania.

Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu zostało zarejestrowane w Sądzie Okręgowym w Częstochowie w 2010 r., od roku 2003 było Kołem Śląskiej Ligi Walki z Rakiem z Zarządem w Katowicach. Członkami Stowarzyszenia to osoby z różnymi chorobami onkologicznymi, zaraz po zabiegu operacyjnym lub w trakcie leczenia, często w czasie chemioterapii lub po zakończonej radioterapii. Osoby załamane psychicznie, wystraszone tym „co będzie dalej?” - bez żadnej wiedzy o rehabilitacji, ćwiczeniach. Pozytywne myślenie, nie poddawanie się chorobie, to droga do wyleczenia i powrót do normalnego życia.

- Mamy wsparcie i dużą pomoc psychologiczną, dwa razy w miesiącu spotykamy się na zajęciach grupowych, a w razie potrzeby indywidualnie z psycholog. Zawsze otrzymujemy profesjonalną pomoc w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Członkami naszego stowarzyszenia są osoby w różnym wieku, młode w wieku produkcyjnym, na rencie lub na emeryturze. Spotkania w naszym Stowarzyszeniu pozwalają nam odreagować od rzeczywistości, zapomnieć o chorobie – niesiemy pomoc, wsparcie, wiedzę i informacje. Prowadzimy prelekcje, pokazy bielizny specjalistycznej, wyjazdy integracyjne oraz spotkania okolicznościowe – mówi Czesława Cierpińska, prezes Stowarzyszenia.

Działalności Stowarzyszenia dofinansowywana jest również w ramach przyznawanych dotacji z budżetu Gminy Zawiercie. W tym roku zostało wsparte kwotą 12.000 zł. Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi w Zawierciu obchodzi 10 – lecie swojej działalności. Z tej okazji odbędzie się uroczysta akademia w środę, 16 października br., o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. Członkinie Stowarzyszenia zapraszają wszystkie osoby zainteresowane do wspólnego świętowania.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola