Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowano akcję Postaw na Rodzinę

Data publikacji: 2013-12-12, Data modyfikacji: 2013-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 

W grudniu podsumowano ogólnopolską kampanię pn. „Podstaw na Rodzinę”. Przez cały rok, pod auspicjami Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Haliny Bulskiej – Sobusik, uczniowie zawierciańskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimazjalnych wraz ze swymi pedagogami, realizowali założenia kampanii. Wyróżniającym się w kampanii pedagogom wręczono Certyfikaty Nauczyciela Przyjaznego Rodzinie.

W Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” ponad 150 grupa młodzieży wraz ze swymi opiekunami, rywalizowała w zorganizowanej „FAMILIADZIE” poświęconej rodzinie, jak i obchodzonemu 1 grudnia Światowemu Dniu Walki z HIV/AIDS. Wszystkich uczestników powitał prezydent miasta Ryszard Mach, podkreślając jak ważne w życiu każdego człowieka są więzy rodzinne, które należy pieczołowicie pielęgnować oraz jak trudną i zagrażającą życiu chorobą jest AIDS.

11 zawierciańskich szkół wystawiło czteroosobowe drużyny. Po trzech etapach na scenie zostały trzy szkoły SP nr 8, 11 i 14. Przy ogromnym aplauzie publiczności laur zwycięstwa wywalczyła drużyna „jedenastki”, drugie miejsce zajęła „czternastka”, a trzecie - „ósemka”. Wszyscy laureaci, jak również pozostali uczestnicy otrzymali książki.

Część oficjalną zakończył demokratyczny wybór jury, w skład którego weszli: Państwowy Powiatowy Lekarz Inspektor Sanitarny – Wiesław Olechnowicz, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Bożena Gwizdek, inspektor Wydziału Edukacji UM –Katarzyna Turczyn, członek MKRPA – Dariusz Wysocki, nauczyciel SP nr 7 – Wioletta Zamora oraz Joanna Dziechciarz, która przygotowała zadania konkursowe i prowadziła „ Familiadę”. W grudniu podsumowano ogólnopolską kampanię pn. „Podstaw na Rodzinę”. Przez cały rok, pod auspicjami Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Haliny Bulskiej – Sobusik, uczniowie zawierciańskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimazjalnych wraz ze swymi pedagogami, realizowali założenia kampanii. Wyróżniającym się w kampanii pedagogom wręczono Certyfikaty Nauczyciela Przyjaznego Rodzinie.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola