Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pasowanie uczniów w SP nr 6 i SP nr 8

Data publikacji: 2013-10-25, Data modyfikacji: 2013-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Z udziałem prezydenta Ryszarda Macha odbyły się uroczyste akademie w Miejskich Szkołach Podstawowych nr 6 i nr 8, podczas których pierwszoklasiści złożyli uczniowskie ślubowanie.

Akt ślubowania i pasowania na ucznia poprzedziły występy artystyczne. Pierwszoklasiści złożyli także w obecności bliskich oraz obecnych na akademii samorządowców egzamin ze zdobytej w ciągu niecałych dwóch miesięcy wiedzy. – Dyrektorzy i nauczyciele będą mieli teraz ogromy problem, ponieważ w ciągu minionych tygodni zrealizowali cały program nauczania w klasie pierwszej – uśmiechał się prezydent Zawiercia, podsumowując zaprezentowane umiejętności siedmiolatków. Ryszard Mach przyznał także, że duże wrażenie wywarł na nim zaśpiewany przez uczniów „szóstki” hymn państwowy.

Po ślubowaniu i pasowaniu, uczniowie zawierciańskich szkół otrzymali od gospodarza miasta opaski odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.

Na akademię zorganizowaną w Szkole Podstawowej nr 6 im. J. Korczaka przybył również nauczyciel tej placówki wiceprezydent Marek Kozieł oraz Marian Gajda, radny Sejmiku Śląskiego. Z udziałem prezydenta Ryszarda Macha odbyły się uroczyste akademie w Miejskich Szkołach Podstawowych nr 6 i nr 8, podczas których pierwszoklasiści złożyli uczniowskie ślubowanie.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola