Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowi Szwoleżerowie Miasta Zawiercia

Data publikacji: 2014-01-04, Data modyfikacji: 2014-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W zawierciańskim klubie „Novum” prezydent Ryszard Mach spotkał się z Ułanami Jurajskiego Szwadronu Kawalerii, by podziękować im za współprace. Członkowie rekonstrukcyjnej formacji uświetniają patriotyczne uroczystości organizowane przez nasze miasto.

- Serdecznie gratuluję Wam pięknego nawiązania do tradycji, stroju, barwy i broni XX pułku ułanów im. Jana III Sobieskiego. Dziękuję za Waszą obecność podczas uroczystości i iście kawaleryjską postawę podczas świątecznej parady. Życzę wszystkim ułanom, by godnie nosili amaranty polskich kawalerzystów – dziękował prezydent.

Na początku uroczystości samorządowiec wręczył dowódcy szwadronu i Szwoleżerowi Miasta Markowi Pałusze Honorową Odznakę Pułkową 20 Pułku Ułanów. - Życzę Panu wszelkiej pomyślności osobistej, rozwoju jednostki, tak, by na paradzie w Zawierciu jechał Pan w szwadronie o pełnym regulaminowym składzie, zdrowia dla konia, tylu zsiadów co wsiadów, i radości z każdego dnia przeżytego z wysokości końskiej kulbaki.

W grudniu mianowano dziesięciu nowych szwoleżerów - Godnie reprezentujcie w mieście Zawierciu tradycję, obyczaj i barwę polskiej kawalerii podczas uroczystości patriotycznych i w koleżeńskim kręgu oddziału. Dlatego nadaje Wam dziś honorową godność Szwoleżera Miasta Zawiercia – zwracał się do członków szwadronu prezydent, podnosząc ułanów do honorowej rangi.

Godność Szwoleżera Miasta Zawiercia otrzymali: Piotr Matczyk, Mariusz Panek, Agnieszka Pietrkiewicz, Marcin Boleć, Danuta Mikoda, Monika Rutczyk, Paweł Machelski, Radosław Rudy, Jacek Panek, Małgorzata Kozieł. W zawierciańskim klubie „Novum” prezydent Ryszard Mach spotkał się z Ułanami Jurajskiego Szwadronu Kawalerii, by podziękować im za współprace. Członkowie rekonstrukcyjnej formacji uświetniają patriotyczne uroczystości organizowane przez nasze miasto.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola