Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nadano imię Przedszkolu nr 8

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Prezydent Ryszard Mach oficjalnie nadał imię przedszkolu przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu. Od 27 maja placówka nosi imię Bajkoludków.

- Nasze przedszkole za rok będzie świętować 60 rocznicę powstania. Ten jubileusz będziemy już obchodzić jako „Bajkoludki” – zauważyła Jolanta Pawula, dyrektorka przedszkola, która wyjaśniła także skąd wziął się pomysł na imię dla placówki. – W naszym przedszkolu uczymy dzieci prawidłowej polszczyzny poprzez czytanie dziecięcej literatury. Dlatego wspólnie z radą rodziców i gronem pedagogicznym zdecydowaliśmy się tak nazwać nasze przedszkole. „Bajko” – od bajek, a „ludki” – to dzieciaki w wieku od 3 do 6 lat – powiedziała dyrektorka.

Uroczystość nadania imienia przedszkolu uświetnił bajkowy teatrzyk, w którym wystąpili rodzicie. Spektakl pod tytułem „Czy znacie te bajki” wyreżyserowała Dorota Tomanek, która wraz z Iwoną Dubik napisała także scenariusz przedstawienia. – Będę musiał dziś porozmawiać z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury, by nawiązał z państwem współpracę, a rodzicielski teatrzyk na stałe zagościł na deskach MOK-u – uśmiechał się prezydent Ryszard Mach.

Uroczystości nadania imienia przedszkolu połączone zostały z obchodami Dnia Mamy i Dnia Taty. W akademii, obok dzieciaków, nauczycieli i opiekunów uczestniczyła Dorota Koziorowska, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, Dorota Pytlik, prezes zawierciańskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Dariusz Bednarz, dyrektor sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 6. Prezydent Ryszard Mach oficjalnie nadał imię przedszkolu przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu. Od 27 maja placówka nosi imię Bajkoludków.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola