Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech

Koncert w ofensywie

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj

Zawiercianie prowadzili od samego początku. O ile podopieczni Giennadija Kamielina nie mieli najmniejszego problemu z defensywą gości, o tyle Akademicy nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę wspieraną skutecznymi interwencjami bramkarza. W miarę wyrównana walka trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Od stanu 4:3 w 5 minucie serię dziewięciu trafień z rzędu zaliczyli gospodarze i w 13 minucie mieli na koncie … 13 trafień. Generalnie większość akcji wyglądała dość bliźniaczo, gdyż co chwilę na bramkę gości pędziła kontra w wykonaniu Viretu CMC. Zawiercianie do efektywności, dołożyli efektowność i bramki, które zdobywali nieraz poderwały do wzmożonych oklasków publikę. Do przerwy wicelider I ligi prowadził 29:11.

Na druga połowę trener desygnował całkowicie nową siódemkę. „Zmiennicy” nie zwalniali tempa, a także obraz gry pozostawał bez zmian. Wkrętki, loby, wrzutki – zawiercianie zaprezentowali pełny wachlarz możliwości technicznych, zaś bezradni lublinianie musieli oglądać „plecy” rywali. Już w 42 minucie Viret osiągnął granicę 40 goli po trafieniu Łukasza Szymańskiego, który został najskuteczniejszym zawodnikiem (9 goli) tego wieczoru wśród „zielono-żółto-czarnych”. Szczypiorniści wicelidera zaczęli … pogoń z czasem i częstotliwość zdobywania goli sięgała blisko 1 gol na minutę, co jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. Jedyne zagrożenie ze strony UMCS-u płynęło w zasadzie ze strony Pawła Kowalika, który rzucił łącznie 11 goli. Ostatecznie licznik Viretu zatrzymał się na 58 trafieniach, wobec 25 bramek wykonaniu przyjezdnych.

Viret CMC Zawiercie - AZS UMCS Lublin 58:25 (29:11)

Viret CMC: Kot, Kruk, Żołnierczyk - Kapral 5, I. Zagała 4, S.Zagała 8, Pakulski 8, Kijowski 3, Szymański 9, Bugaj 3, Barczyk, Kąpa 2, Komalski 5, Biernacki, Kowalski 6, Makaruk 5. Kary: 4 min.

AZS UMCS: Kiciak, Świerszcz - Graboś 1, Kowalik 11, Lewtak 5, Kłoda, Dziemiach, Prajzner, Kondraciuk 1, Frycz 2. Kary: 6 min.

Sędziowali: J. Moskalczyk i M. Pazdro (Mielec)

Widzów: 300 Szczypiorniści Viretu CMC niezwykle efektownie zaprezentowali się w starciu z outsiderem – AZS UMCS Lublin, aplikując rywalom … 58 bramek.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu