Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne place zabaw

Data publikacji: 2013-06-14, Data modyfikacji: 2013-06-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Placówki oświatowe wzbogaciły się o place zabaw. Nowe urządzenia zabawowe ustawiono na terenie Miejskiego Żłobka, Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5. W uroczystym otwarciu placów wziął udział prezydent miasta Ryszard Mach.

Na terenie przedszkola pojawiły się nowe urządzenia zabawowe: zestaw sprawnościowy z jedną wieżą, a drugi z dwoma wieżami, bujaki na sprężynie, huśtawka wahadłowa podwójna, huśtawka wagowa typu ważka, karuzela tarczowa dla czterech osób. Cena zestawu to 27 tys. zł.
Takie same urządzenia ustawiono na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie dodatkowo wykonano ogrodzenie panelowe. Koszt prac wyniósł 38.900 zł.
Dla najmłodszych mieszkańców miasta, czyli na terenie żłobka pojawił się zestaw sprawnościowy z jedną wieżą. Dołączył on do urządzeń, z których już mogli korzystać maluchy. Koszt urządzenia wyniósł 5 tys. zł.
Prezydent miasta przyjął zaproszenie przedszkolaków i uroczyście przekazał im nowe urządzenia, ale by z nich skorzystać dzieci musiały mieć specjalny bilet wstępu, czyli ... cukierek.
- Mam nadzieję, że sprawi wam wiele radości przebywanie na placu. Życzę dobrej zabawy i rozwijania swoich umiejętności sprawnościowych – powiedział prezydent, przecinając wstęgę. Placówki oświatowe wzbogaciły się o place zabaw. Nowe urządzenia zabawowe ustawiono na terenie Miejskiego Żłobka, Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5. W uroczystym otwarciu placów wziął udział prezydent miasta Ryszard Mach. - Mam nadzieję, że sprawi wam wiele radości przebywanie na placu. Życzę dobrej zabawy i rozwijania swoich umiejętności sprawnościowych

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola