Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III Liga ogrywamy Jaworzno

Data publikacji: 2014-02-18, Data modyfikacji: 2014-02-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W kolejnym tygodniu zmagań III ligi mężczyzn, zespół Aluron Warta Zawiercie 2 podejmował na wyjeździe zespół MCKiS Jaworzno 2. Trener drużyny postanowił zacząć spotkanie zestawieniem: Marcin Laskowski, Michał Sitko, Tomasz Gorgoń, Wojciech Karoń, Sebastian Osiński, Patryk Majka oraz Patryk Pawlak. Skład uzupełniali: Jan Lipski, Konrad Ibek, Marcel Gomółka, Sebastian Tchórz i Mateusz Zawartka.

Pierwsza odsłona meczu przebiegała po myśli drużyny z Zawiercia, w której to przeciwnicy z Jaworzna nie podjęli zbytniej walki, co skutkowało zakończeniem się partii stanem 25 : 17 dla przyjezdnych. Dobre zagrywki W. Karonia, ataki ze skrzydeł S. Osińskiego i M. Laskowskigo oraz ze środka M. Sitko, dodatkowo parę skutecznych bloków były zaporą nie do przejścia.

Drugą partię Aluron Warta Zawiercie 2 rozpoczął takim samym zestawieniem jak w partii pierwszej. Początek seta nie zapowiadał tego, co miało się stać za chwilę, obydwa zespoły grały dobrze punkt za punkt do stanu 3:3. Następnie jeden z zawodników Jaworzna wzmocnił zagrywkę, co spowodowało problemy z przyjęciem, powodując problemy w rozegraniu akcji ofensywnych Naszego zespołu, a my dokładamy jeszcze serię zepsutych zagrywek. W dodatku przeciwnicy dobrze grali w polu i skutecznie wyprowadzali kontry, co skutkowała wyrobieniem przewagi 13:6. Trener zmienia libero Patryka Pawlaka na drugiego libero Mateusza Zawadkę. Niestety w dalszym stopniu mamy problemu z przyjęciem i wyprowadzeniem akcji, co skutkuje wygraniem seta 25 : 13 przez gospodarzy.

Trzeciego seta rozpoczynamy mocno skoncentrowani od samego początku zyskując przewagę 4 punktów do stanu 5 : 1, a po przeciwnikach widać, że wkradło się rozluźnienie w ich szeregi, co natychmiast wykorzystujemy. Poprawiamy przyjęcie, co umożliwia rozprowadzenie akcji na całej szerokości siatki. Dobre ataki S. Osińskiego i M. Laskowskiego ze skrzydeł, T. Gorgonia i M. Sitko ze środka, seria zagrywek W. Karonia i P. Majki pozwoliły na wypracowanie sobie sporej przewagi, bo aż 8 punktowej (13:5). Później pokaz gry w bloku w linii Osiński, Laskowski, Sitko daje zespołowi przewagę do stanu 17:8. Trener Michał Szczytowicz wprowadza na boisko J. Lipskiego zmieniającego W. Karonia i M. Gomółkę za T. Gorgonia. Wygrywamy tę partię 25 : 13 i w całym spotkaniu prowadzimy 2:1.

Czwarta odsłona meczu zaczęła się również pod nasze dyktando, a dobra gra spowodowała uzyskanie sporej przewagi i zmianę K. Ibka za W. Karonia. Aż do połowy seta, gdzie przy stanie 17 : 11 następuje brak koncentracji w naszej grze i przeciwnicy dochodzą nas do stanu 18 :17. Robi się nerwowo, ale solidna końcówka daje nam zwycięstwo do 20.

MCKiS Jaworzno 2 – Aluron Warta Zawiercie 2 1 : 3 (17:25, 25:13, 13:25, 20:25)

Kolejne spotkanie drużyna rozegra u siebie. 22 lutego w sobotę o godz. 15.00 podejmiemy zespół GLKS Wilkowice, zapraszamy. W kolejnym tygodniu zmagań III ligi mężczyzn, zespół Aluron Warta Zawiercie 2 podejmował na wyjeździe zespół MCKiS Jaworzno 2. Trener drużyny postanowił zacząć spotkanie zestawieniem: Marcin Laskowski, Michał Sitko, Tomasz Gorgoń, Wojciech Karoń, Sebastian Osiński, Patryk Majka oraz Patryk Pawlak. Skład uzupełniali: Jan Lipski, Konrad Ibek, Marcel Gomółka, Sebastian Tchórz i Mateusz Zawartka.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola