Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gimniusz goes to

Data publikacji: 2013-05-29, Data modyfikacji: 2013-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 

XIV edycja wręczenia nagród dla najlepszych uczniów klas pierwszych z Gimnazjum nr 3 po raz trzeci odbyła w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

Podczas gali zostali również nagrodzeni przez prezydenta Ryszarda Macha uczniowie klas starszych – laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Po raz pierwszy w historii szkoły przyznana została nagroda za działania podejmowane na rzecz upowszechniania wiedzy o regionie wśród młodzieży, którą otrzymała Urszula Gondek.

Podczas spotkania zachęcano młodzież do realizowania swoich marzeń i stawianych sobie celów w myśl cytatu Janusza Korczaka: „Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie.”

Nagroda GIMNIUSZA przyznawana jest w „Trójce” w 15 kategoriach tylko uczniom klas I. Zdobycie statuetki poprzedzone jest kolejnymi etapami testów i eliminacji, w drodze których wyłania się w każdej dyscyplinie najlepszych – czterech nominowanych do nagrody. Wśród nich znajduje się zwycięzca – GIMNIUSZ w danej dziedzinie.

W uroczystości, obok gospodarza gali dyrektora Jacka Bożka, uczestniczyli szefowie komisji edukacji w mieście Grzegorz Pierzchała oraz w powiecie Dariusz Bednarz, a także członek Zarządu Powiatu Andrzej Wilk oraz dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu miasta. XIV edycja wręczenia nagród dla najlepszych uczniów klas pierwszych z Gimnazjum nr 3 po raz trzeci odbyła w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Podczas gali zostali również nagrodzeni przez prezydenta Ryszarda Macha uczniowie klas starszych – laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Po raz pierwszy w historii szkoły przyznana została nagroda za działania podejmowane na rzecz upowszechniania wiedzy o regionie wśród młodzieży, którą otrzymała Urszula Gondek.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola