Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Seniora

Data publikacji: 2013-11-15, Data modyfikacji: 2013-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Podopieczni Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Zawierciu świętowali Dzień Seniora. Życzenia dalszej i nadal tak owocnej pracy na rzecz najuboższych mieszkańców miasta, złożył w imieniu samorządu prezydent miasta Ryszard Mach.

PKPS to stowarzyszenie charytatywne, które kształtuje postawy społeczne, sprzyjające bezpośredniemu uczestnictwu w działaniach na rzecz osób potrzebujących pomocy. Organizacja niesie fachową pomoc, udziela materialnego i organizacyjnego wsparcia oraz przywraca nadzieje i poczucie bezpieczeństwa ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych, w szczególności biednym, bezdomnym, samotnym i opuszczonym.

PKPS przekazuje żywność, odzież, obuwie, sprzęt gospodarstwa domowego osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i każdy może zgłosić się do siedziby stowarzyszenia (ul. Pastewna 6) po takie wsparcie. Obecnie pod opieką PKPS znajduje się ok. 230 osób. Działalność stowarzyszenia wspiera również Gmina Zawiercie przekazując dotację z miejskiego budżetu. Barbara Piotrowska, prezes PKPS w Zawierciu podziękowała prezydentowi za wsparcie, jakie każdego roku otrzymuje stowarzyszenie. Podopieczni Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Zawierciu świętowali Dzień Seniora. Życzenia dalszej i nadal tak owocnej pracy na rzecz najuboższych mieszkańców miasta, złożył w imieniu samorządu prezydent miasta Ryszard Mach.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola