Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

65 lat Koła Łowieckiego Ostaniec

Data publikacji: 2013-11-15, Data modyfikacji: 2013-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Koło Łowieckie „Ostaniec” świętowało jubileusz 65- lecia działalności. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Bazylice pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Gośćmi honorowymi byli m.in.: Jan Suchorończak, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej, Janusz Kmiecik, sekretarz Rady oraz Ryszard Mach, prezydent miasta.

Podczas uroczystości zasłużeni członkowie Koła zostali odznaczeni medalami, wręczono kordelasy i przekazano sztandar, który odznaczono Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Uroczystość uświetnili sygnaliści.

Medalem 50-lecia przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego odznaczono Bronisława Błacha. Wręczono złote, srebrne i brązowe medale dla zasłużonych członków Koła. Podczas uroczystości odbył się również - po raz pierwszy w Okręgu Śląskim - ceremoniał pasowania na Rycerzy św. Huberta - Andrzeja Kędzierskiego i Jerzego Ciszewskiego.

Złote Medale – Zasłużony dla Koła Łowieckiego „Ostaniec” z rąk Andrzeja Kędzierskiego, łowczego Koła, odebrali: prezydent Ryszard Mach oraz Jerzy Górnik i Wiesław Gołuchowski.

Życzenia z okazji święta św. Huberta przekazał prezydent miasta.- W dniu tak uroczystym i wyjątkowym dla Koła wyrażam uznanie i podziw dla waszej służby i pasji, doceniam sens jaki niesie służba na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego. Niechaj św. Hubert obdarzy was celnym okiem i entuzjazmem polowania, by łowiectwo było stale treścią waszego życia.

Jubileusz świętowano przy tradycyjnych potrawach z dziczyzny – pieczonym dziku i udźcu sarny. Obchody 65 – lecia zostały dofinansowane z budżetu Gminy Zawiercie. Koło Łowieckie „Ostaniec” świętowało jubileusz 65- lecia działalności. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Bazylice pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Gośćmi honorowymi byli m.in.: Jan Suchorończak, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej, Janusz Kmiecik, sekretarz Rady oraz Ryszard Mach, prezydent miasta.

Urząd Miejski w Zawierciu, Źródło artykułu: www.zawiercie.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Zawierciu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zawierciański

  Powiat zawierciański - położony w województwie śląskim, zajmuje powierzchnię 1003 km² i liczy 123 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zawiercie. Powiat zawierciański został stworzony w 1999 roku. Gminy w powiecie to Poręba, Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec.

  Ziemie powiatu zapraszają miłośników natury, malowniczych krajobrazów i historii zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Od wiosny do jesieni można na tym obszarze uprawiać niezwykle popularną w tych stronach wspinaczkę skałkową. Latem kuszą otwarte kąpieliska, jesienią turystów zapraszają pełne grzybów lasy. Zimą jest możliwość szusowania na stokach narciarskich lub na nartach biegowych. Wszystko to pośród cudownych krajobrazów, tajemniczych kompleksów skalnych i jaskiń.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola